شنبه تا پنجشنبه (12 تا 8شب)

مشاوره حضوری وآنلاین

تهران، شهرک غرب، خیابان درختی

اضطراب چیست؟

اضطراب چیست؟

اضطراب چیست؟اضطراب یک حالت روحی و جسمی از انتظارات منفی است. از نظر روانی با افزایش برانگیختگی و دلهره شکنجه می شود تا در نگرانی های ناراحت کننده شکنجه شود و اضطراب از نظر جسمی با فعال سازی ناخوشایند چندین سیستم بدن – همه اینها برای تسهیل پاسخ به یک خطر ناشناخته ، واقعی یا خیالی ، مشخص می شود.احساسات شناختی ترس در انتظار برخی از نتایج بد ، و احساسات جسمی مانند عصبانیت و تپش قلب برای ناراحتی طراحی شده است. منظور از اضطراب جلب توجه و ترغیب شما برای ایجاد تغییرات لازم برای محافظت از آنچه که به آن اهمیت می دهید ، است. اضطراب های گاه به گاه طبیعی هستند و حتی می توانند مولد باشند. اضطراب را می توان بهایی دانست که ما انسانها برای داشتن توانایی تصور آینده پرداخت می کنیم.

وقتی اضطراب به یک اختلال تبدیل می شود

اما اضطراب مداوم ، فراگیر یا بزرگتر می تواند زندگی روزمره را مختل کند ، چه در مدرسه ، چه در محل کار و چه با دوستان – این نشانه یک اختلال اضطرابی است. تقریباً یک سوم بزرگسالان در ایالات متحده در مقطعی از زندگی خود با اضطراب غیرقابل کنترل دست و پنجه نرم می کنند.اضطراب اغلب با افسردگی همراه است و این دو علائم زیادی دارند و بسیاری از مسیرهای مغزی را درگیر می کنند.

زیست شناسی می تواند به آسیب پذیری در برابر اضطراب کمک کند ، تجربیات دوران کودکی مانند آسیب های اولیه و شیوه های فرزندپروری مانند محافظت بیش از حد.از بین بردن اضطراب به طور کامل نه ممکن است و نه مطلوب ، زیرا نقش مهمی در هوشیاری و زنده ماندن ما دارد. درمان برای حفظ اضطراب در سطوح قابل کنترل است. اضطراب را می توان با موفقیت با استفاده از درمان ، دارو یا هر دو درمان کرد. اقدامات سبک زندگی ، مانند ورزش منظم و تنفس عمیق ، نیز در کنترل اضطراب بسیار مهم است.

چرا اضطراب در حال افزایش

در حال حاضر اصلی ترین مشکل سلامت روان در سراسر جهان است و شیوع اضطراب هنوز در حال افزایش است ، به ویژه در بین جوانان. تعداد فزاینده ای از کودکان و نوجوانان در حال تشخیص این اختلال هستند.یکی از دلایلی که اغلب برای افزایش عمومی اضطراب ذکر می شود ، بار عدم قطعیت در تقریباً همه حوزه های زندگی مدرن ، در پاسخ به مجموعه ای از تغییرات اقتصادی و فرهنگی است. عدم اطمینان اضطراب ایجاد نمی کند ، اما زمینه های ایجاد آن را فراهم می کند.دو عامل مهم در ایجاد اضطراب در بین جوانان شیوه های فرزندپروری است که بیش از حد از کودکان محافظت می کند و ظهور رسانه های اجتماعی. فناوری فرصت های جدیدی را برای ارتباط افراد فراهم می کند ، اما به تجربیات جدیدی از مقایسه اجتماعی منفی و راه های جدید برای محرومیت اجتماعی منجر می شود.

چگونه علائم اضطراب را بشناسیم

اضطراب نه تنها با حلقه های بی پایان نگرانی در ذهن ، بلکه با ناراحتی تپش قلب در بدن ، از پرش عمومی و لرز تا زنگ در گوش و تنگی نفس ، خود را نشان می دهد.علائم بدنی اضطراب می تواند بسیار گمراه کننده باشد. آنها نه تنها اغلب به عنوان نشانه های حمله قلبی و عذاب قریب الوقوع – ویژگی اصلی حملات وحشت زدگی – تفسیر می شوند ، بلکه اغلب منجر به ادیسه های تشخیص اشتباه پزشکی می شوند. علائم جسمانی ممکن است ناشی از علل جسمی باشد و در جستجوی نادرست برای یافتن آنها ، منبع اصلی مشکل می تواند کشف نشده و بدون رسیدگی ادامه یابد.

چگونه می توان اضطراب را درمان کرد

اختلالات اضطرابی اغلب می توانند با روان درمانی ، به تنهایی یا همراه با دارو و با تغییر شیوه زندگی ، با موفقیت برطرف شوند. درمان شناختی رفتاری (CBT) ، متناسب با نگرانی های خاص هر فرد ، یکی از موثرترین گزینه ها است. بیماران یاد می گیرند که الگوهای فکری مخدوش را که باعث ایجاد ناراحتی می شود ، به چالش بکشند.

قرار گرفتن در معرض ، که در آن بیماران با خیال راحت و به تدریج در معرض ترس های خود قرار می گیرند تا دیگر از آنها اجتناب نکنند ، بخش مهمی از اکثر درمان های رفتاری برای اضطراب است. داروها اغلب برای کمک به بیماران برای کنترل علائم به منظور تمرکز بر گفتگو درمانی استفاده می شود.تغییر شیوه زندگی نقش مهمی در مدیریت طولانی مدت اضطراب دارد. ورزش ، تنفس عمیق و برنامه های مدیتیشن همگی جنبه های بسیار خاصی از این اختلال را مورد هدف قرار می دهند.

چه زمانی اضطراب یک بیماری است؟

حملات گاه و بی گاه اضطراب کاملاً طبیعی است و یکی از هزینه های اجتناب ناپذیر زنده بودن و ماندن است. با این حال ، گاهی اوقات نگرانی ها از کنترل خارج می شوند.آنها ممکن است بدون دلیل قابل تشخیص بوجود آیند ، یا متناسب با موقعیت نباشند ، یا برای حل هر مشکل احتمالی فراتر از حرکت باقی بمانند. یا نگرانی یا علائم جسمی شما را مجبور می کند از موقعیت هایی که ممکن است باعث ناراحتی شوند اجتناب کنید. اضطراب زمانی به یک اختلال تبدیل می شود که بیش از حد فعالیت ذهنی مصرف کند یا فعالیت ها و عملکرد را مختل کند.

انواع اضطراب چیست؟

اضطراب به چند روش تشخیصی متمایز خود را نشان می دهد. اختلال اضطراب فراگیر ، که نگرانی ها منعکس کننده هر یک از حوزه های اصلی زندگی است – کار ، عشق ، پول ، سلامتی – بیشتر در میان افراد مسن رایج است. اختلال اضطراب اجتماعی ، که بیشتر بر ترس از ارزیابی منفی توسط دیگران متمرکز شده است ، در میان جوانان بزرگتر در حال افزایش است.فوبیا به طور کلی اشیا یا تجربیات خاصی را هدف قرار می دهد. گاهی اوقات اضطراب در یک انفجار ناگهانی شدید به صحنه می آید و در عرض چند دقیقه به یک کرسندو وحشتناک می رسد. حملات پانیک می توانند ظاهراً به طور تصادفی اتفاق بیفتند ، یا ممکن است با فرکانس ناتوان کننده رخ دهند. اضطراب در همه اشکال آن قابل درمان است.

چه چیزی باعث اضطراب می شود؟

علت واقعی اضطراب انسان بودن با ظرفیت تصور آینده است. این کشور در عدم قطعیت زمینه مساعدی پیدا می کند و این روزها عدم اطمینان زیادی در جهان وجود دارد.اضطراب از این جهت منحصر به فرد است که می تواند در اثر وقایع در دنیای واقعی ایجاد شود – ملاقات با پزشک آینده ، درگیری رابطه ، افزایش اجاره بها – یا می تواند به طور کامل از طریق افکار تهدیدهای واقعی یا تصور شده (ندانستن چه چیزی در چه زمانی گفته شود) ایجاد شود. (رئیس در جلسه شما را صدا می زند).

بهترین درمان برای اضطراب چیست؟

درمان خط اول اضطراب نوعی درمان رفتاری شناختی است. درمان کاربردی و مبتنی بر حال ، به افراد کمک می کند تا اعوجاج شناختی را که اضطراب بر آنها وارد می کند ، بشناسند ، به آنها کمک می کند تا با ترس خود به طور ایمن مقابله کنند و تکنیک هایی برای معکوس کردن واکنش نشان می دهد.مانند همه درمان ها ، هدف بازگرداندن آرامش است.

اما خیلی بیشتر کار می کند. هنگامی که نگرانی تهدید می کند که از آنها پیشی می گیرد ، به آنها کمک می کند کنترل خود را به دست آورند.درمان دارای ارزش افزوده ای است که در حضور یک انسان واقعی انجام می شود. ما به عنوان موجودات اجتماعی ، سیستم های عصبی فوق العاده ای داریم که با تأثیر دیگران هماهنگ شده اند. حضور یک فرد مفید یک سیگنال قوی برای ایمنی است که مستقیماً و عمیقا با هشدارهای (اشتباه) تهدید که اختلال اضطراب را تعریف می کند ، مقابله می کند.

رویکردهای طبیعی اضطراب

اضطراب نیاز به درمان فعال دارد. در غیر این صورت زندگی را محدود می کند و به یک بیماری مزمن تبدیل می شود. اما این بدان معنا نیست که نیاز به نسخه یا مداخله پزشکی دارد. برخی از موثرترین روشهای کنترل اضطراب شامل تغییر در شیوه زندگی یا رفتار است.آرام کردن ذهن از طریق مدیتیشن یک تکنیک شرقی است که در فرهنگ های غربی مورد پسند واقع شده است.

فعالیت منظم مانند دویدن یا پیاده روی به رفع تنش عضلانی که باعث ایجاد ناراحتی می شود ، کمک می کند. همچنین باعث تغییر مغز می شود. یکی ازموثرترین اقدامات ممکن است تنفس عمیق (که دیافراگم نیز نامیده می شود) باشد. این اثر مستقیم بر سیستم عصبی دارد و باعث ایجاد آرامش و مهار احساس تهدید می شود.

بیولوژی اضطراب چیست؟

صرف نظر از اینکه تهدیدی که به آن واکنش نشان می دهید چقدر واقعی یا تصور شده است ، اضطراب یک حالت روحی و جسمی است. این توسط مجموعه ای از هورمون ها تنظیم شده است که تقریباً بر همه سیستم بدن شما تأثیر می گذارد ، از توجه به متابولیسم انرژی.غرق در احساسات منفی ، ذهن شما فعال می شود تا به دنبال خطر باشید. برانگیختگی فیزیکی افزایش یافته – همه آن عصبانیت و تنش عضلانی – بدن شما را آماده پاسخ به شرایط احتمالی نامطلوب می کند. این اساساً خوب معنادار است ، قصد دارد شما را زنده نگه دارد.

چه چیزی افراد را در برابر اضطراب آسیب پذیر می کند؟

هر کسی می تواند یک دوره اضطراب ناتوان کننده را تجربه کند. اما به نظر می رسد برخی از افراد تمایل به اضطراب ندارند: به دلیل ژن ها یا مزاج ، احتمالاً در نتیجه تجربیات اولیه ، احتمالاً از طریق فعالیت بیش از حد یا کم کاری برخی از مناطق مغز ، آنها موقعیت های خنثی را تهدیدآمیز یا واکنش بیش از حد به موقعیت های تهدید کننده تفسیر می کننداسترس یکی از عوامل اصلی ایجاد اضطراب است و این دو حالت از جهات مختلف با یکدیگر همپوشانی دارند. استرس هم می تواند اضطراب را از بین ببرد و هم پاسخی برای آن باشد.

اضطراب چیست؟موارد وحشت زدگی

حملات وحشت زدگی ناگهانی اضطراب حاد است که می تواند باعث شود احساس کنید در شرف مرگ هستید-اما آنها تهدید کننده زندگی نیستند. احساسات اضطرابی در بدن بسیار شدید می شود -ضربان قلب ، احساس مشکل در دریافت هوای کافی – و حتی باعث تشویش بیشتر می شود و وحشت را تشدید می کند.حملات وحشت می تواند حتی در هنگام خواب به طور ناگهانی رخ دهد و احساس از دست دادن کنترل وحشت را بزرگتر می کند. با وجود این که چنین حملاتی وحشتناک و طاقت فرسا هستند ، با این وجود می توان آنها را کنترل کرد – حتی در زمان وقوع آنها.

اضطراب چیست؟کودکان و اضطراب

از هر هشت کودک یک نفر ممکن است اضطراب قابل توجهی را تجربه کند. اولین نگرانی آنها مربوط به جدایی از والدین است. اما آنها نگران بسیاری از مسائل هستند ، از آتش سوزی و بلایایی که نمی توانند کنترل کنند تا مشاجره بین والدینشان ممکن است به معنای طلاق باشد. آنها نگران جهان بزرگتر نیز هستند ، از جمله تروریست ها و تأثیرات تغییرات آب و هوایی.نگرانی های معمولی وقتی با خواب ، رفتن به مدرسه یا توجه در مدرسه یا انجام فعالیت با دیگران مشکل ساز می شوند. یکی از عوامل اصلی موثر بر شیوع اضطراب دوران کودکی – افزایش فرزندپروری با هلیکوپتر.

منبع

مقاله دیگر در این زمینه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button