شنبه تا پنجشنبه (12 تا 8شب)

مشاوره حضوری وآنلاین

تهران، شهرک غرب، خیابان درختی

پنج راه برای رهایی از خیانت

پنج راه برای رهایی از خیانت: اگر خیانت را تجربه کنید، ممکن است احساس ناراحتی کنید و حتی انجام کارهای ساده برایتان دشوار باشد. وقتی شروع به درک کلیت خیانت می کنید، احساس فلج عاطفی و ناتوانی در شروع فکر کردن به قدم های بعدی غیرعادی نیست. خیانت به یک رویکرد یکپارچه برای درمان نیاز دارد زیرا بر ابعاد عاطفی، روحی و جسمی زندگی فرد تأثیر می گذارد.

 

در اینجا پنج راه برای رهایی از خیانت وجود دارد:

1. درک کنید که خیانت مسئله اعتماد است. اتفاقی که افتاد این بود که احساس کردید می‌توانید به این شخص اعتماد کنید تا بهترین نفع از رابطه ببرید. وقتی چیز دیگری را کشف کردید، در سطوح مختلف (ذهن، بدن) روی شما تأثیر می گذارد. با توجه به این واقعیت که اعتماد در میان است، برای شما غیرعادی نیست که به موارد دیگری فکر کنید که اعتماد شما به خطر افتاده است. و ممکن است اکنون آن شرایط را دوباره تجربه کنید.رهایی از خیانت برا شما فرصت خوبیست.

 

2. خودتان را ببخشید. هنگامی که خیانت رخ می دهد، اغلب فرد خیانت شده خود را به خاطر درگیر شدن در موقعیت یا ارتباط با فرد سرزنش می کند. در بسیاری از مواقع فرد خیانت شده می گوید “به من هشدار داده شده بود که با اودرگیر نشوم، اما به هر حال این کار را کردم.”

وقتی بر خلاف قضاوت بهتر خود عمل می کنید یا «احساس درونی» را که داشتید نادیده می گیرید، باعث می شود از نظر عاطفی احساس ضعف کنید. یکی از راه های بهبودی این است که فرآیند بخشش خود را آغاز کنید. و اگر نمی توانید به طور کامل خود را ببخشید، شروع کنید برای بخش کوچکی از آن، خود را رها کنید و اماده ی رهایی از خیانت باشید.

 

3.به دنبال راهنمایی حرفه ای باشید. بسته به شدت خیانت و نحوه کشف آن، بدن ممکن است آن را به عنوان یک رویداد آسیب زا پردازش کند. و اگر این اتفاق بیفتد، به این معنی است که خیانت ممکن است باعث واکنش های فیزیکی ناخوشایند مانند سردرد، تنش عضلانی، حالت تهوع یا مشکل در خواب شود. اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد بدن شما تحت فشار است و متخصصان دارای مجوز برای کمک به مدیریت استرس آموزش دیده اند.

4. خیانت را به عنوان یک ضرر واقعی ببینید، و رهایی از خیانت را یک فرصت. به دلیل پیچیدگی های خیانت، می تواند تقریباً شبیه مرگ باشد. بدیهی است که این یک مرگ واقعی نیست، اما خیانت می تواند دارای عناصری از دست دادن باشد. به عنوان مثال، پایان یک دوستی یا شغل ممکن است احساس کند که دنیای شما از هم پاشیده شده است. بنابراین غیرطبیعی نیست که بدن و ذهن شما شروع به گذراندن مراحل غم و اندوه کند زیرا پایه و اساس شما در هم شکسته است. اگر دیگر شریک یک رابطه نباشید، ممکن است احساس از دست دادن هویت کنید. اینها ضرر هستند و پرداختن به آنها به شما کمک می کند تا احساسات و عواطف خود را بهتر مدیریت کنید.

5. چه درسی از این اتفاق گرفتید. هر زمان که خیانتی اتفاق می افتد، چیزی که باقی می ماند فرصتی برای رشد عمیق شخصی است. با این حال، برای اینکه این تحول آغاز شود، باید تمایل داشته باشید که احتمال وجود درسی وجود داشته باشد. بسیار مهم است که مکانیسم های دفاعی مانند سرزنش و گناه را کنار بگذارید، زیرا تا زمانی که انگشت خود را به طرف طرف مقابل یا خودتان نشانه می گیرید، توانایی یادگیری شما را مختل می کند. درس ممکن است این باشد که به روحیه خود اعتماد کنید و برداشت های اولیه خود را نادیده نگیرید. یا درسی ممکن است این باشد که افراد مهربانی در دنیا وجود دارند که وقتی احساس می کنید همه چیز را از دست داده اید از شما حمایت می کنند. و اگر تصمیم گرفتید طرف مقابل را ببخشید، هرگز این درس را فراموش نکنید.

احتمالا احساس خواهید کرد که دنیای شما در حال فروپاشی است. با این حال، بهبودی امکان پذیر است و ایجاد مهارت های عاطفی سالم به شما کمک می کند برای بهترین قدم های بعدی خود برنامه ریزی کنید. از این پنج راه برای رهایی از خیانت استفاده کنید.

 

منبع

.https://www.psychologytoday.com/intl/blog/widows-guide-healing/201905/5-ways-recover-betrayal

سایر مقالات مرتبط

https://www.rameshravan.com/2021/12/11/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9

%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button